* Tęczowe Przedszkole * Niepubliczne Przedszkole językowo- artystyczne Warszawa Targówek

ID: 106

565 Mazowieckie, Motycka 17 , 03-566 Warszawa Warszawa

Informacje

 • Nazwa: Tęczowe Przedszkole
 • Dzielnica miasta: Targówek
 • Strona WWW: www.teczoweprzedszkole.pl
 • Typ szkoły: Przedszkole prywatne

Skontaktuj się

Pokaż numer 660 222 186 Wyślij wiadomość

Opis

Program naszego Przedszkola daje możliwości kreatywnego rozwoju w każdym zakresie. Przez ponad 11 lat tworzymy własny pomysł na wychowanie szczęśliwego i twórczego człowieka.


Co oferujemy i co zapewniamy:

- Realizacja programu wychowania przedszkolnego zatwierdzonego przez MEN, zapewni doskonałe przygotowanie do szkoły.

- Uczymy poprzez zabawę - odpowiednio ukierunkowana aktywność dziecka staje się bardzo dokładnie zaplanowanym procesem dydaktyczno – wychowawczym

- Wspomagamy rozwój dziecka - edukacja z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb, możliwości i zainteresowań

- Stosujemy różnorodne metod zapobiegające niepowodzeniom szkolnym - dysortografia, dysleksja, dyskalkulia, dysgrafia.

- Kształtujemy pozytywną samoocenę, pewności siebie, odpowiedzialności. Dzięci nabywają umiejętności interpersonalne - uczą się komunikacji, asertywności, empatii, otwartości.

- Nauka języka angielskiego. Lekcje odbywają się codziennie, z możliwością indywidualnego wyboru ilości zajęć

- Glottodydaktyka – metoda prof. Rocławskiego wspomagająca rozwój. Dzieci przygotowują się do nauki czytania i pisania już w najmłodszej grupie.


 

 

- Język angielski - Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są do wieku oraz poziomu zaawansowania dzieci.

- Rytmika - Zajęcia rytmiki prowadzone są systemem wychowania muzycznego Carla Orffa, któremu przyświeca idea „jedności słowa i muzyki, rytmu i ruchu".

- Warsztaty ceramiczne - Praca z gliną uczy cierpliwości i skupienia, a także dobrze wpływa na harmonijny rozwój dziecka. Warsztaty te rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne, a do tego są wspaniałą i ciekawą zabawą.

- Warsztaty plastyczne - Zajęcia plastyczne rozwijają dziecięce talenty, a także uczą wyrażania własnych emocji przez język sztuki.

- Taniec - Taniec usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija pamięć ruchową oraz muzykalność. Zajęcia pozwolą poznać poszczególne tańce: od towarzyskiego, poprzez disco, aż po ludowy.

- Terapia ręki - Interdyscyplinarne podejście do edukacji dzieci i młodzieży owocuje dużymi sukcesami w obszarze terapii ręki w integracji sensorycznej oraz terapii ręki we wspomaganiu funkcji pisania.

- Basen - Pływanie w wieku przedszkolnym ma wszechstronne i korekcyjne oddziaływanie na organizm dziecka. Koryguje wady postawy oraz hartuje organizm, wpływa korzystnie na rozwój psychoruchowy i emocjonalny, poprawia koordynację ruchową.

- Szachy - Zajęcia szachowe uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia.

- Karate z kompensacją wad postawy - To zestaw ćwiczeń korygujących i zapobiegających wadom postawy u dzieci. Rozwijają sprawność fizyczną, gibkość i dynamikę oraz koordynację ruchową. Zajęcia mają zapoznać dzieci z formą rekreacji ruchowej z elementami sztuk walk (dzieci nie uczą się walczyć między sobą). Dzięki temu uczą się zasad kultury osobistej, szacunku do instruktora, osób starszych oraz uznania autorytetu.

- Balet - Zajęcia baletu uwrażliwiają dzieci na muzykę poważną, zwracają ich uwagę na płynność ruchu, giętkość ciała oraz koordynację ruchową.

- Małe laboratorium eksperymentów: SCIENCE z językiem angielskim - „Eksperymenty” to zajęcia edukacyjne nadające nowy ton wiedzy, gdzie doskonała zabawa łączy się z nauką. Na czas, kiedy przedszkole zamienia się w laboratorium naukowe, w którym mali naukowcy poznają zaskakujący świat fizyki, chemii i inżynierii.

- Piłka nożna - Zajęcia z piłką rozwijają zdolności kontrolowania piłki i swojego ciała. Gra w piłkę nożną wpaja ideę zespołowości i zasad fair play. Zajęcia zmierzają przede wszystkim do dawania radości z grania, kształtowania koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi.

- Dogoterapia - Metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Zajęcia z udziałem psa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozwijają umiejętność okazywania emocji oraz uczą bezpiecznego kontaktu z psem. Najmłodsi dowiadują się, jak bezpiecznie bawić się z psem, odczytywać zachowania psów i w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa.

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu to również wycieczki do muzeów i galerii, spektakle teatralne dla dzieci, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty malarstwa i decoupagu, warsztaty podróżnicze.

 


W czesne wliczone są :

> Codzienne zajęcia dydaktyczne według programu wychowania przedszkolnego realizowanego zgodnie z nową podstawa programową

> Ćwiczenia gimnastyczne z językiem angielskim

> Język angielski – codziennie w każdej grupie według „Do you speak English”

> Język angielski z lektorem (1 raz w tygodniu)

> Zajęcia z glottodydaktyki

> Zajęcia z psem – dogoterapia „Podaj łapę” (1 raz w miesiącu)

> Warsztaty malarstwa i decupagu (2 - 3 razy w miesiącu)

> Opieka psychologa (konsultacje indywidualne - odpłatne)

> Opieka logopedyczna, badania przesiewowe wraz z indywidualnym spotkaniem z rodzicami (konsultacje indywidualne - odpłatne)

> Dni adaptacyjne w sierpniu dla dzieci

> Zakup książek, wszystkich pomocy plastycznych oraz dydaktycznych


 

Płatne zajęcia dodatkowe ( opłaty miesięczne ):

> Język angielski z lektorem (2 razy w tygodniu) – 45 zł

> Warsztaty plastyczne (1 raz w tygodniu) – 35 zł

> Rytmika (2 razy w tygodniu) – 35 zł

> Szachy (1 raz w tygodniu) – 45 zł

> Taniec (1 raz w tygodniu) – 40 zł

> Piłka nożna (1 raz w tygodniu) – 40 zł

> Warsztaty ceramiczne (1 raz w tygodniu) – 50 zł

> Balet (1 raz w tygodniu) – 50 zł

> Basen (1 raz w tygodniu) – 40 zł za jednorazowe zajęcia.

> Karate z kompensacją wad postawy (1 raz w tygodniu) - 30 zł

> Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla chętnych dzieci – 40 zł
  1 zajęcia dla całej grupy

> Terapia ręki-30 minut, raz w tygodniu - 30 zł, zajęcia indywidualne - 50 zł.

 


 

Naszym zadaniem jest inspirowanie, pokazywanie elementów świata tym, którzy go dopiero odkrywają. Dlatego z entuzjazmem i pasją dzielimy się nim z dziećmi, bo tak rozumiana twórczość otwiera na świat, sprawia radość, uczy i wychowuje, a przede wszystkim gwarantuje osiągnięcie sukcesu w przyszłym, dorosłym życiu.

 


Godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 7:00 - 18:00
 • Wtorek: 7:00 - 18:00
 • Środa: 7:00 - 18:00
 • Czwartek: 7:00 - 18:00
 • Piątek: 7:00 - 18:00
 • Sobota: nieczynne - nieczynne
 • Niedziela: nieczynne - nieczynne
Komentarze
Brak komentarzy w tym ogłoszeniu.
Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.