Tomatis wspomagająco w nauczaniu języków obcych

ID: 43

813 Mazowieckie, Lewicpolska 15a Warszawa

Informacje

Skontaktuj się

Pokaż numer 601171615 Wyślij wiadomość

Opis

W trakcie swego rozwoju dziecko musi nauczyć się równocześnie wybierać dźwięki zgodne z jego otoczeniem językowym oraz eliminować takie, które nie istnieją w strukturach fonetycznych otaczającego środowiska.

Dziecko będzie uczyło się kodu językowego poprzez dostosowanie do struktur dźwiękowych własnego języka. Z racji tego, że każdy język ma swój własny kod, może stać się to hamulcem w nauce języka obcego, który nie zawiera elementów dźwiękowych przyswojonych we wczesnym dzieciństwie. Tymczasem język jest przede wszystkim muzyką, czyli zespołem specyficznych rytmów i dźwięków. Te rytmy i dźwięki stanowią podstawowy substrat dźwiękowy, na który nakładają się pozostałe elementy językowe (leksyka, syntaksa i semantyka).

Celem Metody Tomatisa® jest umożliwienie danej osobie rzeczywistego przyswojenia rytmów i dźwięków danego języka, pozwalając uchu na skuteczne dostosowanie się do nich w celu dokonania ich analizy i reprodukcji. Praca ucznia polega na wyzwoleniu się z nawyków rytmicznych i dźwiękowych własnego języka, gdyż to właśnie one mają często negatywny wpływ na język, którego chcemy się nauczyć.

JĘZYKI: CHIŃSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI, HOLENDERSKI, FRANCUSKI, ROSYJSKI, HISZPAŃSKI - wersje treningu dla dorosłych i dla dzieci, 2 lub 3 sesji po 13 dni (2 h dziennie).

Komentarze
Brak komentarzy w tym ogłoszeniu.
Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze.