8 wskazówek, które pomogą Twojemu dziecku wyrobić sobie prawidłowe nawyki żywieniowe

Czy szukasz wskazówek, które pomogą Ci sprawić, by Twoje dziecko jadło prawidłowo? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj dzielę się 8 wskazówkami dotyczącymi prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.

Pozwól swojemu dziecku dobrze się wyspać

Wiem, że prawdopodobnie jesteś już zmęczony słuchaniem o tym temacie, ale mimo to należy o nim wspomnieć. Musisz pozwolić swojemu dziecku spać do czasu, aż się obudzi. Nie należy budzić go, gdy śpi i pozwolić mu pozostać w swoim pokoju, aż się obudzi.

Nie zmuszaj dziecka do jedzenia

Nie mam na myśli tego w zły sposób, ale pomoże ci, jeśli przestaniesz zmuszać swoje dziecko do jedzenia. Pozwól im jeść, co chcą i możesz zacząć od owoców i warzyw.

Spraw, aby dziecko jadło powoli

Wiem, że jest to coś, czego nie musisz słyszeć, ale chcę się tym z Tobą podzielić. Kiedy Twoje dziecko będzie jadło powoli, zauważysz, że je więcej.

Nie zmuszaj dziecka do jedzenia

Wiem, że jest to coś, czego nie musisz słyszeć, ale chcę się tym z Tobą podzielić. Jeśli zmuszasz swoje dziecko do jedzenia, to będzie ono bardziej zestresowane i będzie jadło mniej.

Pozwól dziecku płakać

Kiedy Twoje dziecko płacze, zauważysz, że jest głodne i możesz je nakarmić. Wiem, że jest to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, ale czasami będziesz zbyt zmęczona, aby nakarmić swoje dziecko i będzie ono płakać.

Zmuszaj dziecko do picia wody

Jak wszyscy wiemy, że woda jest najlepszą rzeczą do picia, ale większość ludzi zapomina dać wodę do swoich dzieci. Nie zapominaj, aby Twoje dziecko wypijało co najmniej 8 szklanek wody dziennie.

Urozmaicaj swoje dziecko

Wiem, że jest to coś, czego nie musisz słyszeć, ale chcę się tym z Tobą podzielić. Jeśli Twoje dziecko je tylko jeden rodzaj pożywienia, zobaczysz, że będzie jadło mniej. Daj mu różnorodne jedzenie i pozwól mu cieszyć się jedzeniem.

Wnioski:

Wszyscy wiemy, że musimy karmić nasze dzieci, ale istnieje wiele sposobów, aby sprawić, że będą jeść lepiej. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci lepiej karmić Twoje dziecko.