3-latek mówi mało

Bardzo trudno jest znaleźć 3-letnie dziecko, które umie powiedzieć słowo. To tylko kwestia czasu, kiedy powie jakieś słowo. Gdy spodziewasz się dziecka, wtedy zrozumiesz znaczenie słowa “powiedzieć mało”. Ponieważ jest to trzeci rok Twojego dziecka, będzie ono chciało coś powiedzieć. Zobaczmy, jak to powie.

Say little:

Myślę, że nie znajdziesz 3-letniego dziecka, które nie wie, co powiedzieć. Będą w stanie powiedzieć małe zdanie, ale nie będą miały szans na rozmowę z Tobą. To prawda, że trudno jest znaleźć takie dziecko, ale wkrótce to nastąpi.

Wraz z wiekiem Twoje dziecko pozna znaczenie słowa “powiedzieć mało”. Maluch będzie poznawał znaczenie słów w języku, znaczenia części ciała, a także zwroty.

Będzie potrafiło powiedzieć kilka słów i będzie mogło mówić dużo. Nauczy się dużo mówić. Będzie używał zdań i będzie potrafił powiedzieć, czego chce. Jako że jest to trzeci rok jego życia, zacznie się uczyć. Będzie mógł powiedzieć, czego chce, co lubi i co chce zjeść.

Co powie?

Jeśli zapytacie go, co powie, powie wam, czego chce. Ponieważ jest to trzeci rok jego życia, zacznie używać słów, których się nauczył. Będzie również używał zwrotów, które są używane przez jego przyjaciół.

Wnioski:

Ponieważ jest to trzeci rok życia Twojego dziecka, powinieneś spróbować zanotować wszystkie rzeczy, które mówi. Jest to trzeci rok jego życia i zacznie mówić. Zapisuj rzeczy, które mówi, a następnie możesz je porównać z jego przyjaciółmi. Jeśli nauczył się czegoś nowego, będziesz szczęśliwy.