Ile powinno spać 6-tygodniowe dziecko?

Sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Bez snu nasze ciało będzie pozbawione energii, a nasze zdrowie psychiczne również ucierpi. Więc, jak dużo powinno spać 6 tygodniowe dziecko?

Wzorce snu noworodka zmieniają się w zależności od czasu, w którym śpi. Normalny wzorzec snu będzie się różnił w zależności od wieku dziecka.

Jak dużo powinno spać 6 tygodniowe dziecko?

Większość matek karmi swoje dzieci w nocy. Na przykład, 6-tygodniowe dziecko będzie się karmić 4 do 6 razy dziennie.

Czas trwania snu dziecka jest bardzo ważny, ponieważ jeśli dziecko śpi zbyt długo to traci wagę i przybiera na wadze. Ale jeśli dziecko śpi za krótko to jego zdrowie ucierpi.

Więc, jaka jest idealna ilość czasu, że 6 tygodniowe dziecko powinno spać?

1. 6 tygodni

W ciągu pierwszych sześciu tygodni życia dziecka, matka powinna uważać na ilość snu, którą otrzymuje dziecko. W tym okresie mózg dziecka wciąż się rozwija, a wzorzec snu dziecka wciąż się zmienia.

Dziecko potrzebuje około 11 godzin snu każdego dnia, a idealny schemat snu polega na tym, że dziecko powinno budzić się około 7 rano i spać do 4 wieczorem.

2. 7 miesięcy

Po sześciu tygodniach życia niemowlęcia, jego wzorzec snu zacznie przypominać wzorzec starszego dziecka. Dziecko będzie się budzić i bawić przez pół godziny przed zaśnięciem.

Dziecko powinno mieć co najmniej 12 godzin snu na dobę. Idealnym wzorcem snu jest to, że dziecko powinno budzić się około 7 rano i spać do 5 wieczorem.

3. 9 miesięcy

Po 6 miesiącach życia dziecka, schemat snu dziecka będzie taki sam jak u 2 latka. Dziecko powinno dostawać co najmniej 12 godzin snu na dobę.

Jeśli widzisz, że dziecko budzi się i bawi przez pół godziny, oznacza to, że jest zmęczone i czas iść do łóżka.

4. 10 miesięcy

Po 9 miesiącach życia dziecka, będzie ono miało wypracowany dobry wzorzec snu. Dziecko powinno budzić się około 7 rano i spać do 4 wieczorem.

W tym wieku dziecko będzie budzić się raz dziennie, a następnie wracać do snu. Idealny wzorzec snu to taki, że dziecko powinno budzić się około 7 rano i spać do 3 po południu.

Wnioski:

Mam więc nadzieję, że ten blog był dla Ciebie pouczający. Musiałeś wiedzieć, że 6-tygodniowe dziecko będzie spało tylko przez 3 do 4 godzin w ciągu dnia, a całkowita ilość snu, której potrzebuje dziecko, będzie się różnić w zależności od wieku dziecka.

Nie powinieneś się martwić, jeśli twoje dziecko nie śpi długo, ponieważ jest to naturalne. Tak więc, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić