Książki, które są pomocne w czytaniu dla dzieci

Dzieci są najbardziej wrażliwą częścią rodziny i musimy zadbać o to, aby były chronione i trzymane z dala od szkodliwych sytuacji. Najczęstsze problemy, z którymi borykają się dzieci to uzależnienie od narkotyków i alkoholu, znęcanie się i przemoc domowa.

Książki są najpotężniejszą bronią, która może pomóc dzieciom w pokonaniu tych problemów. Tak więc, tutaj mam zamiar omówić kilka książek, które mogą pomóc dzieciom poprawić swoje życie.

Pierwszy krok

Ta książka jest najlepszą rzeczą do czytania dla dzieci, które są uzależnione od narkotyków i alkoholu. Ta książka została napisana przez znanego autora o nazwie Robert Olen Butler. Jest on autorem popularnej książki o nazwie Chłopiec w pasiastej piżamie.

To nie jest o uzależnieniu, ale to pomoże Ci zrozumieć, jak niebezpieczne jest nadużywanie narkotyków i jak to wpływa na życie dzieci.

Jestem pewna, że pokochacie tę książkę i uświadomicie swojemu dziecku, jak niebezpieczny jest ten nałóg.

Kolor fioletowy

Jest to książka, która została napisana przez Alice Walker. Książka oparta jest na życiu kobiety o imieniu Celie. Jest ona biedną, czarną Amerykanką, która wychodzi za mąż za bogatego białego mężczyznę.

Celie jest niewinną dziewczyną, która nie zna świata zbrodni. Pewnego dnia poznaje mężczyznę o imieniu Walter i biorą ślub. Jednak później uświadamia sobie, że jej mąż jest uzależniony od narkotyków i nie jest dobrym człowiekiem.

Ta książka zmieni życie Twojego dziecka, nauczy Cię o złu jakim jest uzależnienie i uświadomi Ci jak ważna jest rodzina.

Tales of a Fourth Grade Nothing (Opowieści o czwartej klasie)

Książka ta została napisana przez Ann M. Martin. Książka jest opowieścią o dziewczynce o imieniu Nellie i jej przygodach.

Nellie jest uczennicą, która mieszka w miasteczku Middle School. Jej ojciec jest alkoholikiem, a ona ma dwóch braci.

Pewnego dnia jej ojciec zmarł, a ona poznała swoją matkę, która miała romans z nauczycielem. Nellie jest ofiarą przemocy domowej i dowiaduje się również, że jej matka miała romans z mężczyzną o imieniu Pan Bell.

Jest to bardzo ciekawa książka i sprawi, że zrozumiecie prawdziwe znaczenie miłości i rodziny.

Jestem Malala

Jest to najbardziej znana książka roku 2015. Jest napisana przez Malalę Yousafzai.

Jest ona znaną pakistańską aktywistką, która zajmuje się również prawami człowieka.

Jej książka opowiada o dziewczynie o imieniu Malala, która walczyła z terrorystami i talibami. Została postrzelona i zraniona w 2012 roku, ale później doszła do siebie i wniosła ogromny wkład w dziedzinie edukacji.

Jestem pewien, że Twoje dziecko będzie zdumione czytaniem tej książki i nauczy się z niej wielu rzeczy.

Dobra Ziemia

Jest to druga najlepsza książka dla dzieci. Jest to opowieść o chińskim rolniku, który uprawia ryż dla swojej rodziny.

Jest to niesamowita historia człowieka, który walczy o przetrwanie w trudnym środowisku farmy.