Najlepsze bajki polskie opowiadania

Bajki są bardzo popularne w Polsce, a nawet na całym świecie. Język i opowieści stały się najważniejszą częścią kultury. Nawet na świecie jest mnóstwo krajów, które mają swoje własne, niepowtarzalne historie. Najpopularniejsze bajki to “The Pied Piper of Hamlin” i “The Frog Prince”. Ale jeśli zapytasz mnie jakie są 3 najlepsze bajki po polsku to będziesz zaskoczony.

1. Krasnoludki

Krasnoludki to najstarsza polska bajka, a nawet na świecie. Opowiada ona o biednym chłopcu, który bawił się w lesie. Pewnego dnia spotkał się z wróżką, która dała mu jabłko i kazała mu je zjeść. Gdy to zrobił, zobaczył magiczne drzewo i wszedł do środka. Chłopiec był zahipnotyzowany, a wróżka zniknęła. Mieszkał tam przez 30 lat i pewnego dnia spotkał tę samą wróżkę. Powiedziała mu, że jest królową tej krainy i poprosiła go o powrót. Zgodził się i wrócił, aby z nią zamieszkać. Zaprzyjaźnili się, a wróżka opowiedziała mu o królu, który urządzał wielką ucztę. Chłopiec wziął więc jabłka i opuścił to miejsce. Poszedł do króla i opowiedział mu o jabłoni. Król poprosił chłopca, aby pokroił jabłko i położył je na swoim stole. Chłopiec pokroił jabłko i położył je na stole, a król zjadł jabłko. Zasnął, a wtedy pojawiła się wróżka i poprosiła go o zwrot jabłek. Chłopiec wrócił do wróżki i powiedział jej, że nie może zwrócić jabłek, bo król je zjada. Wróżka przeklęła chłopca, że już nigdy nie będzie mógł zobaczyć swojej rodziny.

2. Lutnia

Jest to również znane jako historia żabiego księcia. Żaba urodził się jako normalne dziecko, ale gdy miał 5 lat, został zabrany przez wróżkę do królestwa wróżek. Tam dano mu wybór, czy poślubi jedną z księżniczek, czy będzie musiał poślubić żabę. Żabek odmówił i wybrał małżeństwo z księżniczką. Kiedy wrócił do domu, matka poprosiła go, aby pokazał jej pierścień, który dała mu wróżka. Żaba wziął więc pierścień i wrzucił go do studni. Jego matka poprosiła go, aby wyjął go i pokazał jej. Więc żaba wzięła pierścień i wrzuciła go do studni.

3. Szlag na róg

To jedna z najpopularniejszych bajek w języku polskim, a nawet na całym świecie. Historia opowiada o młodzieńcu, który poszedł do lasu i spotkał się z czarownicą. Czarownica poprosiła młodzieńca, aby powiedział jej, gdzie ukrył swoje serce. On powiedział jej, że ukrył je pod krzakiem róży. Kiedy spojrzała, znalazła krzak róży, a w nim złote serce. Czarownica powiedziała mu, że jeśli powie jej, gdzie ukrył swoje serce, to będzie najprzystojniejszym mężczyzną. On nie mógł jej powiedzieć i